23 lutego 2019 AKTUALNOŚCI W MEDIACH PUBLICYSTYKA Redakcja
IMPREZY PUBLIKACJE LITERATURA MULTIMEDIA GALERIA
Lista artykułów
2011-06-15
Warszawa-Wilno-Chicago-Phoenix
18 czerwca, w sobotę, w czterech miastach, w różnych miejscach na świecie, odbędą się akcje protestacyjne przeciwko dyskryminacji Polaków na Litwie.
W Warszawie zbiórka została zaplanowana, w sobotę, 18 czerwca, o godzinie 14.00, przed bramą Uniwersytetu Warszawskiego. Po zbiórce ok. godz. 14.15 nastąpi wymarsz w kierunku Starego Miasta. Pierwszym punktem, do którego podążą protestujący będzie siedziba OBWE przy ul. Miodowej. Następnie udadzą się na Pl. Zamkowy i Rynek Starego Miasta, gdzie protest przybierze formę happeningu. Tam też uczestnicy rozbiją namiot, będą rozdawać ulotki oraz próbować zwrócić uwagę otoczenia na problemy dyskryminowanych Polaków na Litwie . Przedsięwzięcie organizują stowarzyszenie Memoriae Fidelis , przy wsparciu Federacji Organizacji Kresowych, Towarzystwa Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej.
 Polacy z RP, Litwy i USA razem

W dniu 18 czerwca, w sobotę, w czterech miejscach na świecie Polacy będą się solidaryzować w obliczu dyskryminacyjnej polityki władz litewskich - wobec polskiej mniejszości na Litwie, stanowiącej większość na Wileńszczyźnie. Protesty w Stanach Zjednoczonych (Chicago, Phoenix) rozpoczną się jednocześnie, z uwzględnieniem stref czasowych dostosowując się do manifestacji w Wilnie, gdzie akcja odbędzie się o godzinie 18.00. W Warszawie natomiast zbiórka protestujących nastąpi już o godzinie 14.00, przed bramą Uniwersytetu Warszawskiego. Stamtąd zaplanowany jest wymarsz w kierunku Starego Miasta. Po złożeniu listu w siedzibie OBWE (ul. Miodowa) uczestnicy udadzą się na Pl. Zamkowy i w końcu na Rynek Starego Miasta, gdzie rozłożą namiot i będą starali się zwrócić uwagę na problem dyskryminacji polskiej mniejszości na Litwie.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w manifestacji.

Stowarzyszenie Memoriae Fidelis
Federacja Organizacji Kresowych

<< wstecz
Liczba odwiedzin: 626574
projekt i idea : Aleksander Szycht & przyjaciele; wykonanie i obsługa inTARnet.pl; kontakt z redakcją: (kliknij tutaj)