23 lutego 2019 AKTUALNOŚCI W MEDIACH PUBLICYSTYKA Redakcja
IMPREZY PUBLIKACJE LITERATURA MULTIMEDIA GALERIA
Lista artykułów
2011-03-27
Koncepcja ULB jako anachronizm ... aktualny
Paweł Kowal, kontrowersyjny dla środowisk kresowo-patriotycznych europarlamentarzysta odpowiada na pytania dla "Polskich Kresów" (mp3).
Zapraszamy do wysłuchania obszernej (ponad godzina !) rozmowy z Pawłem Kowalem na temat aktualnego stanu stosunków Polski z Ukrainą, Białorusią i Litwą oraz ich meandrów, w tym nadal ciążącej na tych stosunkach nierozliczonej historii. Byłego wiceministra spraw zagranicznych pytałem m.in. o to, czy po ubiegłorocznych wydarzeniach dotyczących bliskiej geopolityki (porażce "pomarańczowych" na Ukrainie i fiasku działań polskiej dyplomacji nie potrafiącej chronić polskich interesów na Białorusi i Litwie oraz oczywiście po katastrofie smoleńskiej) nie zaistniała konieczność przewartościowania celów i metod polskiej polityki wschodniej. Paweł Kowal przekonywał, że choć polski rząd i prezydent nie ustrzegli się pewnych błędów, generalna linia tej polityki nie powinna ulegać zmianie. Europoseł kilkukrotnie zapewniał też w trakcie wywiadu, że łatka "banderowca", która została mu przyklejona w ostatnich latach nie ma nic wspólnego z rzeczywistością.


2010-07-23
E.Siemaszko: Nie żadna ludzka wojna a bestialska rzeź
IV część zapisu dźwiękowego sesji naukowej "Polska- Ukraina w XXw." w AON w Rembertowie
Kontynuujemy publikację kolejnych części zapisu audio konferencji naukowej "Polska - Ukraina w XX wieku", odbytej w Akademii Obrony Narodowej w Warszawie- Rembertowie 10 lipca, a zorganizowanej przez ŚZŻAK. Nieobecnego z powodu choroby dr Zbigniewa Palskiego zastąpiła pani Ewa Siemaszko.


2010-07-16
Dr D.Faszcza: Polskie podziemie nie mogło zapobiec hekatombie
III część zapisu dźwiękowego sesji naukowej "Polska- Ukraina w XXw." w AON w Rembertowie
Prezentujemy plik dźwiękowy, zawierający zapis kolejnego wykładu z konferencji naukowej "Polska - Ukraina w XX wieku", odbytej w Akademii Obrony Narodowej w Warszawie- Rembertowie 10 lipca, a zorganizowanej przez ŚZŻAK.
Podczas sesji, w której wzięli udział kombatanci 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty swój referat przedstawił m.in. płk dypl. dr Dariusz Faszcza.


1 | 2 |
Liczba odwiedzin: 626630
projekt i idea : Aleksander Szycht & przyjaciele; wykonanie i obsługa inTARnet.pl; kontakt z redakcją: (kliknij tutaj)