24 marca 2019 AKTUALNOŚCI W MEDIACH PUBLICYSTYKA Redakcja
IMPREZY PUBLIKACJE LITERATURA MULTIMEDIA GALERIA
Lista artykułów
2010-07-16
Dr D.Faszcza: Polskie podziemie nie mogło zapobiec hekatombie
III część zapisu dźwiękowego sesji naukowej "Polska- Ukraina w XXw." w AON w Rembertowie
Prezentujemy plik dźwiękowy, zawierający zapis kolejnego wykładu z konferencji naukowej "Polska - Ukraina w XX wieku", odbytej w Akademii Obrony Narodowej w Warszawie- Rembertowie 10 lipca, a zorganizowanej przez ŚZŻAK.
Podczas sesji, w której wzięli udział kombatanci 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty swój referat przedstawił m.in. płk dypl. dr Dariusz Faszcza.


2010-07-15
Dr L.Kulińska o błędach dwóch dwudziestoleci
II część zapisu dźwiękowego sesji naukowej "Polska- Ukraina w XXw." w AON w Rembertowie
Prezentujemy zapis kolejnego wykładu wygłoszonego na konferencji "Polska - Ukraina w XX wieku", która odbyła się 10 lipca br. w Akademii Obrony Narodowej w Warszawie- Rembertowie. Sesję, w przeddzień 67. rocznicy "Krwawej Niedzieli' na Wołyniu, zorganizował Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej z udziałem m.in. żołnierzy 27. Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK.
Wśród prelegentów znalazła się również dr Lucyna Kulińska.


2010-07-14
Prof. M.Klimecki o wojnie polsko - ukraińskiej 1918-19
I część zapisu dźwiękowego sesji naukowej "Polska - Ukraina w XX w." w AON w Rembertowie
10 lipca br. na terenie Akademii Obrony Narodowej w Warszawie- Rembertowie Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej zorganizował sesję naukową pn. "Polska - Ukraina w XX wieku". Obrady poprowadził prof. Władysław Filar. Za stołem prezydialnym i na mównicy znaleźli się najwybitniejsi polscy uczeni podejmujący w swych badaniach ten wciąż marginalizowany na polskich uniwersytetach temat. Gośćmi konferencji byli też kombatanci - żołnierze 27. Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK, przedstawiciele kilkunastu organizacji kresowych i patriotycznych oraz dziennikarze. W sesji wziął udział również deputowany ukraińskiego parlamentu Wadim Kolesniczenko.


1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
Liczba odwiedzin: 627439
projekt i idea : Aleksander Szycht & przyjaciele; wykonanie i obsługa inTARnet.pl; kontakt z redakcją: (kliknij tutaj)