23 lutego 2019 AKTUALNOŚCI W MEDIACH PUBLICYSTYKA Redakcja
IMPREZY PUBLIKACJE LITERATURA MULTIMEDIA GALERIA
Lista artykułów
2008-09-29
Recykling kłamstwa
Czy można powtórzyć znane kłamstwa i jeszcze na tym zarobić?
Wykorzystano zdjęcia z www.agora.pl,
www.msz.gov.pl oraz
monika.univ.gda.pl/~literat/foto/michnik.htm
Gniot to jedyne słowo, jakie przychodzi mi do głowy, kiedy myślę o najnowszym dziele spod znaku Wyborczej dotyczącym okrutnych zbrodni dokonywanych przez UPA. Z wydania tej publikacji jestem zadowolony tak samo, jak byłbym po opublikowaniu wyboru tekstów z Nowego Kuriera Warszawskiego, gdybym żył w koszmarze wojennych lat okupacji… czyli wcale. Szczery śmiech bierze, gdy się czyta autoreklamę zawierającą zdanie: Na 65. rocznicę polsko-ukraińskiej rzezi na Wołyniu Agora przygotowała książkę wyjątkową.


2008-09-14
Wołyńskie realia 1918-1997
Polacy i Kościół na Wołyniu 1918-1997 to książka świadcząca o tym, że konferencje czy spotkania historyków i hobbystów mogą pozostawić po sobie spory i ciekawy dorobek.
Wspomnianej publikacji nie należy traktować po prostu tylko jako materiałów ilustrujących sympozjum, które miało miejsce na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Ze zgromadzonych materiałów opracowanych przez kilkunastu ludzi powstał niezwykle trójwymiarowy obraz dziejów Ziemi Wołyńskiej.

Zarówno sympozjum jak powstałe dzięki niemu prace nie miały wprawdzie ambicji stworzenia kompendium wiedzy o tej części ziem wschodnich dawnej Polski, są jednak jego niewątpliwym początkiem. Zenon Zieliński i Leon Popek sygnalizują już na pierwszych stronach książki, że Wołyń jest postrzegany często jako terra incognita(1). Jedno jest pewne, choć temat w publikacji został opisany wstępnie, jednak tak wszechstronnie, że ten łaciński termin dla czytelnika, który tę książkę pozna we wspomnianym kontekście nie przestanie mieć racji bytu.


2008-05-31
Droga do prawdy
Publikacja Pt. „Droga do Prawdy” omawia pionierskie próby oddolnego wyjaśniania sprawy banderowskich zbrodni dokonanych na Polakach.
Starania podejmowane były przez grupę starszych ludzi, niegdyś żołnierzy i świadków wydarzeń - od pierwszej połowy lat 80-tych aż do 60 rocznicy ludobójstwa w 2003 roku. Poznajemy ich desperackie wysiłki w celu: dotarcia do opinii publicznej, obiektywnego zrozumienia, co tak naprawdę spowodowało tragedię przed kilkudziesięcioma laty, dlaczego panuje na ten temat zmowa milczenia, a historycy, politycy i publicyści wolą omijać temat z daleka. Znajdziemy tu wszelkie zwycięstwa i porażki, jakie się publicznie w tym czasie w odniesieniu do problemu wydarzyły.


1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
Liczba odwiedzin: 626595
projekt i idea : Aleksander Szycht & przyjaciele; wykonanie i obsługa inTARnet.pl; kontakt z redakcją: (kliknij tutaj)