23 lutego 2019 AKTUALNOŚCI W MEDIACH PUBLICYSTYKA Redakcja
IMPREZY PUBLIKACJE LITERATURA MULTIMEDIA GALERIA
Lista artykułów
2009-12-20
Lwowski cyrk, zoo i banda pawianów
Śledząc nietuzinkowe postępowanie współczesnych ukraińskich władz miasta Lwowa szybko można sobie przypomnieć jedną ze scen z kultowej amerykańskiej komedii.
W „Nagiej broni”, bo o niej tutaj mowa, oburzona pani burmistrz zwraca się do głównego bohatera, którym jest Frank Drebin, pechowy policjant, winny na skutek rozmaitych filmowych perypetii rozbicia murów zoo i tym samym wypuszczenia zwierząt poza jego obręb. Porucznik słyszy zarzut wypowiedziany pełnym ogromnego oburzenia głosem: Przez pana miasto opanowały pawiany. Detektyw odparowuje bez wahania:To już chyba wina wyborców.
Gdy jednak rozpatrzymy przypadek zachowań radnych miasta Lwowa, zwłaszcza jeśli jest się Polakiem, do tego połączonym z miastem więzami krwi, można śmiać się tylko przez łzy. Niektórych zaskoczyły ostatnie wiadomości: Komisja Lwowskiej Rady Obwodowej uznała, że Szczerbiec, który znajduje się na centralnej płycie Cmentarza Orląt, to element militarny i powinien zniknąć. Oznacza to, że najwyraźniej komisja jest bezrobotna, co oczywiście nie świadczy o tym, że nie zatrudniona. Po prostu nie ma nic lepszego do roboty i dużo czasu pod dostatkiem.


2008-11-14
Książka - postrach upowców
Oto w tym roku na polskim rynku pojawiła się po raz kolejny publikacja, której by najchętniej ukraińscy nacjonaliści pozbyli się natychmiast.
Wydanie 3.
Treść to chłodny rejestr zbrodni, nieszczędzący żadnego szczegółu i ukazujący wszystko to, co mordercy chcieliby ukryć. Gdy nie udało się niemal blisko dekadę temu nie dopuścić do jej wydrukowania, teraz poplecznicy banderowców robią wszystko by doprowadzić do stworzenia antydzieła. Ponieważ jednak trudno znaleźć materiały umożliwiające przygotowanie lichego odpowiednika, będą musieli uciec się do fałszów, aby to uczynić.

Wystarczy pomyśleć, że autorzy - weteran wołyńskiej Armii Krajowej wraz z córką musieli włożyć tytaniczną pracę, by doprowadzić do powstania tej książki. Prócz Ludobójstwa dokonanego przez nacjonalistów ukraińskich na ludności polskiej Wołynia 1939-1945 Władysława i Ewy Siemaszków powstały jeszcze opasłe tomu poświęcone okrutnemu ludobójstwu UPA w pozostałych województwach.


2008-11-10
Przemilczane Ludobójstwo na Kresach
Niektórzy mianem detonacji bomby mogliby określić wydanie najnowszej książki ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego pt. Przemilczane ludobójstwo na Kresach.
Jeśli tak w przenośni to ująć, autora można określić jako sapera, ratującego prawdę oraz niewinnych ludzi. Szalejące emocje związane z jej treścią są całkowicie zrozumiałe. Z jednej strony bowiem przystępnym językiem są podane w niej do wiadomości ogółu społeczeństwa polskiego niepokojące procesy zachodzące w Polsce, (nie bez wpływu ropiejącej i brudnej rany na ciele naszego ukraińskiego sąsiada), z drugiej powodują kontrreakcje rozszalałych w gniewie osób, którym jak się zdaje przebieg tego szkodliwego procesu ukrywania prawdy jest wysoce korzystny. Z pewnością książka ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego jest jedną z tych, po przeczytaniu których człowiek nie pozostanie obojętny na zawartą w niej treść. Co ciekawe w publikację została włożona nieporównywalna ilość pracy jednej osoby, w porównaniu z wydaną przez Agorę książką (zawierającą zresztą fałsze) „Wołyń – pojednanie”.


1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
Liczba odwiedzin: 626576
projekt i idea : Aleksander Szycht & przyjaciele; wykonanie i obsługa inTARnet.pl; kontakt z redakcją: (kliknij tutaj)