23 lutego 2019 AKTUALNOŚCI W MEDIACH PUBLICYSTYKA Redakcja
IMPREZY PUBLIKACJE LITERATURA MULTIMEDIA GALERIA
Lista artykułów
2011-03-23
"Litwini dlaczego nas krzywdzicie?"
To pytanie stowarzyszenie "Memoriae Fidelis" wraz z Federacją Organizacji Kresowych zada publicznie, w sobotę 26 marca, o godzinie 13.00, podczas inauguracji kampanii w obronie Polaków na Litwie.
Manifestacja odbędzie się przed ambasadą Litwy w Warszawie w Al. Ujazdowskich 14. Chcemy przypomieć litewskim politykom, że nie można składać deklaracji o dążeniu do porozumienia i ocieplenia relacji z Polską, nasilając jednocześnie działania destrukcyjne wobec tych, którzy są bliscy polskiemu sercu. Mamy tu na myśli cyniczne wypowiedzi premiera Andriusa Kubiliusa. Oświadczył on, rugując z lekcji historii i geografii język polski, że nauka języków dla polskich dzieci to skarb. Jednocześnie do tej pory z "niewyjaśnionych" powodów nie zadbał o wprowadzenie do szkół litewskich na Litwie języka polskiego, chociażby jako obcego, troszcząc się, aby litewskie dzieci również w tym skarbie partycypowały.


2011-01-07
Muzeum Niepodległości w Warszawie i Wydawnictwo Ad Rem mają zaszczyt zaprosić wystawę Kresy w fotografii Henryka Poddębskiego
Wernisaż wystawy odbędzie się 12 stycznia 2011 roku o godz. 17.00 w siedzibie Muzeum Niepodległości w Warszawie przy al. Solidarności 62.


Wystawie towarzyszyć będzie cykl spotkań:
19 stycznia godz. 17.00
Małgorzata Florczak (Instytut Sztuki PAN) Henryk Poddębski na Kresach – fotograf w podróży
Krystyna Kukieła (córka fotografa) Moje wspomnienie o ojcu
21 stycznia godz. 12.00 Wakacje na Kresach – wspomnienia Krystyny Kukieły
31 stycznia godz. 17.00 prof. Jan Lewandowski (UMSC) Kresy wczoraj i dziś

Podczas spotkań będzie można kupić album w promocyjnej cenie.
Wstęp na wszystkie imprezy wolny.

Wystawa trwa od 12 do 31 stycznia 2011 r.


2010-08-02
Projekt Uchwała Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia………………… 2010 r.
- w sprawie ustanowienia Dnia Pamięci Męczeństwa Kresowian Sejm Rzeczypospolitej Polskiej oddając trwały hołd ofiarom banderowskiego ludobójstwa na ludności polskiej kresów wschodnich ustanawia dzień 11 lipca Dniem Pamięci Męczeństwa Kresowian.
Uzasadnienie
11 lipca przypada rocznica apogeum ludobójstwa dokonanego przez Organizacje Ukraińskich Nacjonalistów i tzw. Ukraińską Powstańczą Armię na ponad 200 tys. obywateli Polskich Wołynia i Małopolski Wschodniej.
Była to najokrutniejsza masowa zbrodnia jaką odnotowano w historii naszych dziejów, bowiem zwyrodniali szowiniści ukraińscy mordowali bezbronną ludność polską, nie oszczędzając nikogo, od niemowląt w łonie matek do starców.


1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
Liczba odwiedzin: 626581
projekt i idea : Aleksander Szycht & przyjaciele; wykonanie i obsługa inTARnet.pl; kontakt z redakcją: (kliknij tutaj)